4 עובדות שלא ידעתם על איתור נזילות מים

איתור נזילות במצלמה טרמית. היום אנו עדים לכך שדיירים רבים נכנסים לבית, אפילו חדש ותוך כמה שבועות סובלים מנזילות, זאת כתוצאה מליקויי בנייה וניסיון של הקבלן לחסוך בעלויות ולקצר תהליכים על חשבון אותם איתור נזילות מים המלצות דיירים.

בנוסף לטכנולוגיה המתקדמת של איתור נזילות באמצעות מצלמה שמאפשרות צילום אינפרא שחודר אל מערכות המים רק על ידי צילום וללא חציבה או נזק למבנה, ישנן שלל טכנולוגיות נוספות אשר באמצעותן מאתרים אנשי המקצוע את מקור המים, כמו שימוש בסטטוסקופ אשר באמצעות שמע מאפשר איתור ממוקד של מקורות המים במבנה, כמו גם איתור באמצעות גז, כאשר באמצעות פיזור גז בעל צבעים שונים שאינו רעיל, ניתן לבצע איתור ממוקד של נזילות וזאת משום שגז עולה במקומות קרים ולחים איתור נזילות מים.

זה יכול להתרחש בעת שטיפת כלים או אפילו להפתיע לפני שאתם יוצאים מן הבית – כאשר בואו נודה, נזילה אף פעם לא מגיעה בעיתוי נכון.

יש כל מיני סימנים שיכולים להעיד על כך שיש בבית, בדירה או בבית העסק שלכם רטיבות. למשל, הופעה של כתמי רטיבות על גבי הקיר, ריח של טחב, כתמים של עובש בכל מיני אזורים וכמובן חריגה משמעותית בחשבון המים בחודשים האחרונים – כל אלה מעידים על כך שיש בביתכם נזילה בה יש לטפל כמה שיותר מהר.

אם נדחה את האיתור והתיקון של הנזילה, לא רק שהיא עלולה להחמיר, היא עלולה לגרום לעוד המון בעיות הפוגעות באיכות החיים שלנו וגם בערך של הנכס.

הבדלים אלו נובעים מהאופן שבו בחרה המדינה לבנות בכל אזור ומרמת הצפיפות שמאפיינת אותו. מבחינת אנשים פרטיים, הדבר החשוב הוא לטפל בתשתיות שנמצאות בעיר שלהם בצורה טובה ומקצועית.

נזילות באזור הצפון, במרכז והדרום נגרמות כתוצאה משילוב בין תשתיות ביוב ישנות לבין הרגלי שימוש לא נכונים מצד התושבים. הנזילות בביוב מתחילות כאשר התשתית לא עומדת בעומס ובגלל שמשליכים לתוכה חפצים זרים, נייר ועוד דברים שגורמים לבעיות.

אם זיהיתם סימני רטיבות או נזילה אצלכם בבית, אל תחכו. מים יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך, לעודד הופעה של עובש וטחב, לפגוע בקירות, רצפות ותהליכי איטום.

״ברצוני להודות על העבודה המוקפדת במיוחד והשירות יוצא דופן על כל שלבי החשיבה על כל פרט ובסופה התוצאה המושלמת הותירה אותנו פעורי פה, אין מילים תודה רבה.״

האמצעים לאיתור נזילה היו ידניים. ידע כולל ניחוש. לא היה שום ציוד ושום מיכון משוכלל שיעזור לשרברב לגלות מאיפה מחלחלים המים, בדיקת נזילות מים התבססה על ידע מקצועי וניחוש.

אם נראה על צג המצלמה צבע צהוב כתום, סימן שהמצלמה התרמית זיהתה אובייקט חם. אם נראה צבע כחול סגול, סימן שהאובייקט הוא קר. 

במקרים של פגם בצנרת המים יעברו החוצה ויחממו את כל אזור הצנרת ואז הפרשי הטמפרטורה מאפשרים לנו לבצע החלפה נקודתית בלבד.

לאתר נזילות דרך הקירות איתור נזילות – מחיר איכות ושירות

כאשר בוחנים עלות איתור נזילות מים באמצעות ציוד חדיש כדאי לזכור להתייחס איתור נזילות במצלמה טרמית ליתרונות של השירות. שיטת האיתור החדישה מצליחה פעמים רבות לחסוך הרס למבנה או לצמצם אותו בצורה משמעותית. משמעות הדבר בעבורכם היא חיסכון בעלויות.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *